Przejdź do zawartości

Pobyt dzienny

Celem działania ŚDS jest realizacja zadań zleconych z zakresu administracji rządowej mających na celu ochronę zdrowia psychicznego poprzez udzielenie oparcia społecznego osobom z zaburzeniami psychicznymi oraz udzielanie wsparcia w formie mieszkań chronionych dla osób, które ze względu na trudną sytuację życiową, wiek, niepełnosprawność lub chorobę potrzebują wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

ŚDS zapewnia usługi w ramach indywidualnych lub zespołowych treningów dotyczących funkcjonowania w codziennym życiu, umiejętności interpersonalnych, umiejętności komunikacyjnych, spędzania czasu wolnego, poradnictwa psychologicznego, pomocy w załatwianiu spraw urzędowych, dostępu do niezbędnych świadczeń zdrowotnych, niezbędnej opieki, terapii ruchącej oraz innych form postępowania przygotowujących do uczestnictwa w warsztatach terapii zajęciowej lub podjęcia zatrudnienia, zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Wydarzenia

Wigilia 2023

Wigilia 2023

Data: 2023-12-20
W dniu 12.12.2023r. wspólnie spotkaliśmy się przy wigilijnym stole. Uroczystość odbyła się w Restauracji Lew. Zgodnie z tradycją podzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy i zjedliśmy pyszne potrawy wigilijne. Bardzo dziękujemy przybyłym gościom Panu Burmistrzowi Patrykowi Falińskiemu, Pani Marioli Alechno-Buca oraz księdzu Marcinowi Bobowskiemu.
Mikołajki 2023

Mikołajki 2023

Data: 2023-12-09
W tym roku chyba byliśmy bardzo grzeczni. Odwiedzili nas pomocnicy Mikołaja, obdarowując cudownymi prezentami wywołując uśmiech na twarzach.
Andrzejki 2023

Andrzejki 2023

Data: 2023-12-07
Zgodnie z tradycją i Nasz ośrodek świętował Andrzejki podczas, których świetnie się bawiliśmy. Były tańce, wróżby i pyszne przekąski.
Wakacyjny plakat z informacja o przerwie wakacyjnej

Przerwa wakacyjna

Data: 2023-07-19
Z radością informujemy, że Środowiskowy Dom Samopomocy w Żarach będzie nieczynny w okresie od 17 lipca 2023 do 4 sierpnia 2022 z powodu zaplanowanej i uzgodnionej przerwy urlopowej. Przerwa ta została zaplanowana, aby zapewnić naszemu personelowi zasłużony odpoczynek oraz umożliwić niezbędne prace konserwacyjne i ulepszenia w naszym domu. W tym czasie nie będą odbywać się żadne zajęcia ani spotkania. Jednak po powrocie, będziemy kontynuować naszą misję wsparcia i samopomocy, gotowi do dalszego niesienia pomocy naszym uczestnikom.
Na zdjęciu widzimy wizerunek Smoka Wawelskiego, mitycznego stwora związane z polską legendą. Smok Wawelski jest przedstawiony jako ogromny, groźny i ognisty smok z długim ogonem, skrzydłami oraz ostrymi pazurami.

Kraków - Miasto Pełne Historii i Fascynujących Przeżyć!

Data: 2023-07-16
W dniach 26 - 28.06.2023r. mieliśmy przyjemność odwiedzić Kraków, jedno z najbardziej fascynujących miast w Polsce. To miejsce, gdzie przeszłość splata się z teraźniejszością, a legendy i średniowieczne tradycje kryją się na każdym kroku, dostarczając nam niezapomnianych przeżyć........
Widok ukazuje grupę uczestników, pracowników oraz rodziców Środowiskowego Domu Samopomocy, którzy spacerują ulicami urokliwego miasteczka Łagów. Atmosfera jest pełna radości, wspólnoty i pozytywnej energii.

Wyczieczka do Łagowa

Data: 2023-07-13
W dniu 13 lipca 2023 roku mieliśmy przyjemność wyruszyć na fascynującą wycieczkę do urokliwego miasteczka Łagów oraz odwiedzić urocze Mini Zoo w Mostkach. Dzień spędzony w otoczeniu przyrody i fascynującej historii okazał się niezwykle inspirujący i pełen niezapomnianych przeżyć.
Piknik Rodzinny na powitanie lata! - uczestnik SDS w stroju pszczelarza

Piknik Rodzinny na powitanie lata!

Data: 2023-06-16
W dniu 16.06.2023r. odbył się Piknik Rodzinny na powitanie lata! Zaproszeni goście tj. Krzysztof Dereń wieloletni pszczelarz wraz ze swoją żoną Barbarą Dereń podzielili się z nami podstawowymi tajnikami wiedzy dotyczącej powstawania miodu🍯🍯🍯🐝🐝Na naszych oczach wykręcaliśmy miód, oraz obserwowaliśmy pszczoły w przeszklonym małym ulu:)🐝🐝🐝🐝 Bodzio wykwalifikowany klaun zagwarantował wiele uśmiechu, swobodnych wspólnych zabaw. 🤡🤹‍♂️Bańki mydlane, wata cukrowa, tańce to niektóre z atrakcji na które mogliśmy liczyć:)🍭🍚🍦🍡🧁 Letnie kwiaty, piknikowe kosze oraz pozytywne nastawienie towarzyszyły nam przez cały dzień. ⛱⛵️🏸🥎 Nie obyło się oczywiście bez jedzonka. To co "Kubusie lubią najbardziej..." Prócz prawdziwego świeżego miodu akacjowego 🍯🐝wspólne grillowanie wprowadziło nas w czas zbliżających się wakacji. 🍓🍉🥗 Było wyśmienicie.😊Wszystkim zaangażowanym bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc. Lato, lato, lato czeka.......🌊🌈☀️🥀🌾🌺🌻☘️🌳🦋🐝pozdrawiamy serdecznie Społeczność ŚDS Żary
"BIEG SZLAKIEM ŻARSKICH ULICZEK"

"BIEG SZLAKIEM ŻARSKICH ULICZEK"

Data: 2023-06-15
"BIEG SZLAKIEM ŻARSKICH ULICZEK" 15go czerwca 2023 roku wzięliśmy udział w VIII edycji "Biegu szlakiem żarskich uliczek" zorganizowanego przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Żarach. Dzięki temu wydarzeniu mieliśmy nie tylko okazję lepiej poznać historię naszego miasta, ale i dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z żarskimi legendami. Uczestnicy poradzili sobie doskonale - wykazali się nie tylko spostrzegawczością, ale i pokazali, jak świetnie współpracują. Po całym wydarzeniu czekał na nas pyszny posiłek. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i już czekamy na to wydarzenie za rok.
Piknik na zakończenie akcji Pola Nadziei

Piknik na zakończenie akcji Pola Nadziei

Data: 2023-06-14
Dnia 14.06.2023 reprezentacja Środowiskowego Domu Samopomocy uczestniczyła w finale akcji Pola Nadziei zorganizowanej przez Żarskie Hospicjum. Uczestnicy zaprezentowali 4 utwory i bardzo dobrze się bawili.
Na zdjęciu widzimy grupę ludzi i uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy, ubranych w zielone koszulki, którzy siedzą na ławce wraz z innymi pielgrzymami. Siedzący uczestnicy są widoczni wzdłuż ławki, tworząc spójną grupę. Ich twarze wyrażają zainteresowanie, rozmowę i radość

PIELGRZYMKA DO ROKITNA

Data: 2023-06-13
PIELGRZYMKA DO ROKITNA 13go czerwca 2023 roku wybraliśmy się na pielgrzymkę do Rokitna poświęconą osobom chorym i z niepełnosprawnością. Na miejscu odbyła się Msza Święta w intencji przybyłych pielgrzymów, następnie poczęstowano nas pysznym jedzeniem, po czym przeznaczono czas na gry i zabawy integracyjne przy muzyce. Po zakupie pamiątek, udaliśmy się w drogę powrotną. Cała uroczystość odbyła się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.